PASAULINĖ ŠUNŲ PARODA 2014 HELSINKI

Indigo - atviros klasės nugalėtojas, RCAC (16 dalyvių)

Zafira - jaunimo klasė antra vieta (17 dalyvių)

Teisėjai - Vija Klucniece (Latvia), Francesco Cochetti (Italy)

Vedlė - Ana Nasevič

MŪSŲ ŠUNYS NUOSTABŪS !

Net jei būtų tekę grįžti be laimėjimų, vistiek sakyčiau, kad kelionė vykusi. Kad lietuviai suvoktų koks tai renginys, palyginčiau su Dainų švente (nemuškit manęs už tai) - kai viso pasaulio žmones vienijantis pomėgis ar net gyvenimo būdas sukviečia visus į vieną tašką, šįkart Helsinki. Jau kelte Tallin - Helsinki matėsi, kad keleiviai ne visai "normalūs" - gardai, konteineriai, šunys. Viešbutyje tas pats - šunų turbūt buvo daugiau nei žmonių.

Važiavome nusiteikę sudalyvauti, nes apie laimėjimą, kai Havanos bišonų užregistruota 139 ir paroda vyksta garsiausių ir geriausių Havanos bišonų veislynų šalyje, svajoti būtų utopija.

Pirmoji į jaunimo klasės ringą ėjo mūsų auganti žvagždutė Zafira. 17 kalaičių. Teisėja kiekviename rate mažino dalyvius ir mūsiškę vis palikdavo. Paskutiniame rate liko penkios kalaitės, iš kurių vienintelė Zafira buvo ne balta. Pirmoji vieta atiteko suomei, antroji vieta - Zafirai. Kaip ir bet kuriam dalyvavusiam, mums ji buvo pati geriausia ir gražiausia.

Dar nespėjus pasibaigti Zafiros pasirodymui, prasidėjo kvietimas į atviros klasės šunų ringą. Taigi, blaškėmės tarp ringų kaip išprotėję, gerai tai, kad ten tokie buvo visi. Anuška viską sustatė į vietas - "surinko" Indigo (taip ji vadina parodinę stovėseną) , pralėkė "N" ratukų, išmėtė konkurentus iš ringo, tiesa, su teisėjo pagalba, ir nuskynė pirmą vietą ! Mums, stovintiems šalia ringo, ir kojytės ir rankytės tirpo su kiekviena atranka, ir kai liko penki šunys, emocijos jau liejosi. Jūs įsivaizduokite, ką mes darėme, kai teisėjas paskelbė nugalėtoją. Teisėjo reakciją į tai kas vyko aplink atsispindi jo klausimas: - iš kur Jūs ? ir nuotraukos :)

Kai Indigo palyginime gavo RCAC ir tapo Suomijos čempionu, emocijų buvo mažiau, joms paprasčiausiai nebeliko jėgų :)

Renginio organizacija nepriekaištinga - susidaro vaizdas, kad viskas labai lengva ir paprasta, lyg renginys būtų ne 25 tūkst.šunų ir jų šeimininkų, o tokia .... padoraus dydžio vietinė paroda.

Ačiū Ramunei, Tadui, Herminai ir Anai už kompaniją, pagalbą, geras emocijas. Jūs fantastiški !