PARODŲ TURNĖ TALLINN - HELSINKI 2014.09.06-07

ESTIJA: Indigo - CAC, BOB, Zafira - CAC, BOS

SUOMIJA: Indigo - puikiai, atviros klasės nugalėtojas, Zafira - puikiai, 2 vieta jaunimo klasėje, 3 vieta tarp kalių, RCAC

Teisėjai - Wera Hubenthal (NOR), Kanas Robert (SK)

Vedlė - Ana Nasevič

ZAFIRA - BALTIJOS ŠALIŲ JAUNIMO ČEMPIONĖ

Pagrindinis tikslas buvo, kad Zafira taptų Estijos jaunmo čemione ir tuo pačiu baigtų surinkti visus titulus reikalingos Baltijos čemiono vardui. Tuo pačiu nusprendėme patenkinti savo smalsumą - sudalyvauti nacionalinėje šunų parodoje Suomijoje, kadangi puikiai kalendoriškai susidėliojusios parodos tai leido padaryti: šeštadienis Estijoje, sekmadienis Suomijoje. Juolab, kad suomiai važiuoja pas mus taip dažnai kaip į gretimą kaimą.

Estijoje viską susitvarkėme pakankamai paprastai - pagrindinė problema buvo sudalyvauti palyginime tarp Zafiros ir Indigo. Aš nelabai mėgstu rodytis ringe, todėl didelis ačiū daugkartinei jaunųjų vedlių konkursų nugalėtojai Godai, kuri padėjo. Ypatingų klausimų net nekilo - Indigo savo baltumu neleidžia konkuruoti kitų spalvų havanams.

Ir žinoma, kelionės vinimi tapo Suomijos nacionalinė paroda. 95 procentų suomių, likę tai kitų tautybių ir turbūt mes vieninteliai "išprotėjėliai" lietuviai. Į mus ten ir žiūrėjo kaip į beždžionėles cirke :)

Labiausiai užsifiksavo tvarka parodoje - kaip mums paaiškino, parodose negalima naudoti kosmetikos, negalima palikti šunų narvuose be priežiūros. Keistai atrodė, kad ant paruošimo stalų nebuvo jokios kosmentikos. Apsidairo moteriškė, išsitraukia iš kišeniuko mažą nežymėtą flakoniuką, greit purkšteli ir vėl į kišenę. Ir medituoja su šukom rankose :) Nueini toliau nuo narvo, žiūrėk jau aplink vaikštinėja tvarkdariai.

Havanos bišonų varžytuvės praėjo visai smagiai, vieni kitus suomiai labai palaikė ir leido laiką draugiškai. Manau ir mes, lietuvės, prie to prisidėjome.

Na ir pabaigai: kiek kartų važiuojame grįždami per Latviją, tiek kartų ir mokame baudas. Net iš anksto žinome kur tai turėsime padaryti, ir man rodos, net veidai po "tomis" kepurėmis tie patys. Ir greičiausiai jiems išduodami ne tik greičio matuokliai, bet ir kilnojamų kelio ženklų komplektai :) Šįkart pasisekė Anuškai, pagarba jai už kantrybę bendraujant ...