Europos šunų čempionatas 2015 (Norvegija)

ZAFIRA - EUROPOS VICEČEMPIONĖ, INDIGO - NORVEGIJOS ČEMPIONAS

"Havanistai" žino, kad šiaurinėje Europoje gyvena vieni geriausių havanos bišonų veisėjų. Buvo akivaizdu, kad Norvegijoje susirinks visi Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Danijos veisėjai ir vienas kitas netyčiukas iš piečiau esančių šalių. Taip ir įvyko, suvažiavo beveik devyniasdešimt suomiško tipažo šunų, tarp kurių mūsų Lucas niekaip "neįsipaišė". Buvo juokinga kai į ringą išėjo keturi balti bišonai ir vienas mūsų čigoniukas. Teisėjas ilgai kraipė galvą - lyg ir havaniukas, lyg ir ne ...Taigi, jis be konkurencijos liko paskutis :)

Finnas, pats tikriausias suomis, sublizgėjo ir tarp devynių mažylių tapo geriausiu ie gražiausiu savo veislės atstovu!

Patinų konkurencija buvo labai stipri ir šunys susirinko visi be išimties aukščiausio lygio. Kai teisėjas ringe tarp penkių geriausių paliko Indigo, tai jau laikiau kaip didžiausią laimėjimą. Todėl kai Indigo skyrė antrą vieta, džiagsmas buvo begalinis. Mus pralenkė tik būsimas Europos čempionas.

Zafira pirmą kartą varžybose dalyvavo atviroje klasėje. Konkurentės buvo puikios. Teisėjas be didelių abejonių pirmą vietą skyrė Zafirai. Kovoje dėl Europos čempiono titulo Zafira nusileido tik švediškai kalytei ir tapo Europos vicečempione!

Sekančią dieną vyko klubinė havanos bišonų paroda, kurioje dalyvavo virš keturiasdešimties šunų. Mums tai nauja patirtis, nes esame įpratę, kad Lietuvoje tokiose parodose dalyvauja iki dešimties havaniukų. Taigi, esant tokiai konkurencijai, didžiuojamės, kad Indigo tapo Norvegijos čempionu, o Zafira tarp visų dalyvavusių kalaičių iškovojo ketvirtą vietą.

Na ir šiek tiek apie kelionę, tiems kurie sugalvos kada nors nuvažiuoti į Norvegijos šunų parodą.

Kelionė į Oslą problemų nesukėlė. Problemos kilo kai reikėjo surasti viešbutį , kurį užsakiau internetu prieš kelis mėnesius. Navigacija nuvedė reikiamu adresu, tik toje vietoje stovėjo kitas viešbutis. Blaškėmės po senamiestį apie valandą. Taksistai, įtartinai nepanašūs į norvegus ir įtartinai sunkiai kalbantys angliškai, mus siuntinėjo į skirtingas puses. Porą kartų pasivažinėjome prieš eismą, vos nenumušėmė vieno tramvajaus, su pėsčiaisiais buvome mandagesni - nė vieno nesuvažinėjome. Tada Aniuta neištvėrė ir išėjo ieškoti viešbučio pėsčiomis. Rado. Tas pats "kitas" viešbutis pakeitė pavadinimą maždaug prieš metus ir dar nespėjo pakeisti informacijos internetiniuose tinklapiuose.

Beje, viešbutis tikrai puikus, pačiame senamiestyje. Problema Nr.1 - neturi automobilių saugojimo aikštelės. Problema Nr.1 išsprendžiama - aplink yra daug mokamų aikštelių, bet iš to kyla problema Nr.2 - kaina tik 25 eurai :)

Senamiestis ir naktinis gyvenimas Osle puikus. Apsilankyti karaoke baruose būtina - ten dainuoja net barmenai. Senamiestis pilnas muzikantų, su jais galima ir padainuoti ir pašokti ir šiaip apie gyvenimą pasikalbėti. O pamėgink nusifotografuoti - į kompaniją prišoka būreliai jaunimo, gali pamanyti, jog jie tikisi, kad nuotraukas paskebsime spaudoje ir kur nors Rumunijoje mama atpažins savo vaiką nuotraukoje :)

Atskira tema - saldainiai. Norvegijoje ir Švedijoje populiariausi saldainiai yra guminukai. Dediesi į kibirėlį kokių ir kiek nori, susimoki kokius 40 eurų ir kramtydamas traukai plombas, kad odontologai Lietuvoje turėtų darbo.

Na ir kelionė atgal keltu :) Burnojome ant kelto darbininkų, kad tiek mažai keleivių, o taip lėtai dirba, taip lėtai tvirtina automobilius. Kai jau pajudėjom, stebėjomės, kad per vidinį ryšį vis kartoja pilną instruktažą kaip elgtis avarijos atveju. Juokavom, kad turbūt surinkta nauja įgula ir vyksta apmokymai. Neatspėjom. Apmokymai buvo skirti mums. Po trijų valandų prasidėjo tai, ką esu mačiusi tik kine - audra jūroje. Durys į denį užrakintos, vaikščiot neįmanoma, miegot neįmanoma. Tik vėliau, jau susirinkus kelto restorane, kur vyrai gėrė, o moterys kėlė isteriją, mums papasakojo, kad daugelis apie būsimą audrą žinojo ir neplaukė. Bet... kiek galima nervintis - pabėgti nepabėgsi, jei skęsim, vistiek su sirena iškvies ... Pasitarusios, mes su Ana nuėjom miegot - kad iš gulto neiškristumėm, įsirėmėm kojom, įsitvėrėm rankom ir kažkaip užmigom.

Šiuo metu esam Lietuvoje - gyvos, sveikos ir planuojame ateities keliones!