Čekija: nacionalinė Čekijos paroda ir Europo šunų čempionatas'2014

Indigo - CAC, BOB; Europos šunų čempionato atviroje klasėje trečia vieta

Zafira - CAJC

Teisėjai - Kanas Robert (SK), Nagler Yolanda (ISR)

Vedlė - Ana Nasevič

Mūsų parodų grafikas susidėliojo labai tvarkingai - pirmą dieną nacionalinė Čekijos paroda, antrą dieną - EDS. Vienintelė "negerybė" ta, kad Zafira, jei parodos trunka kelias dienas, antrąją paprastai bando simuliuoti. Šis savaitgalis netapo išimtimi - EDS ringe mažoji Zafira Anuškai išdidžiai pareiškė: - Neisiu. Jums reikia, patys ir ...

Bet pradėkim nuo pradžių.

Čekijos nacionalinėje parodoje dalyvavo 18 havanos bišonų, visi puikiai paruošti, visi iš tolimesnių kraštų besiruošiantys sekančią dieną dalyvauti EDS. Teisėjo darbą buvo įdomu stebėti - šunis čiupinėjo lyg prinokusius persikus ir skaičiavo visus slankstelius. Ne kiekvienam havaniukui tai patiko. Todėl ypač smagu buvo stebėti Anos darbą su mūsų šunimis. Rezultatas pranoko visus lūkesčius - dvejose iš trijų prizinių vietų stovėjo mūsų šunys: Indigo pirmoje - CAC, BOB, Zafira trečioje - CAJC. Gal ne visai etiška taip girtis, bet kaip gi be to: Indigo buvo užregistruotas į atvirą klasę, o jis, turbūt, norėdamas mums įrodyti, kad jau priaugo iki čempionų klasės, nugalėjo visus konkurentus savoje klasėje ir čempionų klasės nugalėtoją - šiuo metu EDS/WDS čempioną iš Suomijos Bellezza's Keep it Hot. Taigi, Anuška, kad ir ką Tu besakytum, nuo šiol teks Tau su Indigo šuoliuoti čempionų klasėje :)

O fantastiškiausias dalykas - sekančią dieną prie mūsų prieina moteris, sveikina su laimėjimu ir paaiškėja, kad ši ponia vieno iš pirmaujančių pasaulio havanos bišonų veislyno "Bellezza's" savininkė Aino-Inkeri Huurinainen, su kuria labai ilgai nesėkmingai bandžiau susisiekti. Šaunu, kad pavyko pasidalinti ateities planais ir kontaktais :)

Taigi EDS prasidėjo super nuotaika ir 48 havanais. Teisėja Yolanda Nagler atvirą klasę, kur buvo Indigo, teisėjavo labai ilgai. Išsirinko keturis favoritus. Džiugu, kad išrinktųjų būrelyje buvo ir Indigo. Teisėja linksminosi - stovėsena, ratukas, apimčių matavimas ... stovėsena, ratukas, matavimas. Po tiek ratukų jau visi pradėjo abejoti savo sugebėjimais. Teisėją galima suprasti - pasirinkti šunys buvo tikrai labai geri, bet labai skirtingo tipažo: nuo inteligentiško lengvasvorio Indigo iki sunkios svorio kategorijos beveik dvigubai už Indigo platesnio Lord de Flupsie. Labai džiaugiamės, kad mūsiškis pateko į trejetuką.

Taigi Indigo pasirodymas aukščiausioje lygoje šiemet: WDS open class EXC1 / EDS open class EXC3

Na, o Zafira EDS ringe nusprendė suvaidinti ožkytę. Ir jai tai pavyko ! Todėl grįžę namo surašėme į visas artimiausias parodas, kuriose net neplanavome dalyvauti - tegul mokosi vaikščioti podiumu :)

Ir kaip visada pabaigai apie šalį: spėjome sulakstyti į Prahą, apsilankyti svečiuose pas labai šiltą žmogų - veisėją Janą Doležalovą, kuri gyvena Prahos priemiestyje ant kalno, nuo kurio atsiveria nuostabi panorama. Pasivaikščiojome senamiestyje, pasėdėjome tipiškame čekų kaboke, alų midų gėrėme ... kur mes tą Ducati radome ... ? Gerai, kad neradome daugiau linksmybių ....

Ačiū kompanijai - Jūs kaip visada puikūs !